تصویب برنامه درسی «سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد» در علمی کاربردی

[ad_1]

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی علمی- کاربردی برنامه درسی دوره کاردانی ناپیوسته فنی «سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد» به تصویب رسید.

هدف از اجرای دوره کاردانی فنی سیستم‌­های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد، تربیت متخصصان نگهداری و تعمیر سیستم‌­های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد مورد نیاز صنعت بالگردی نظامی و غیر نظامی کشور با استفاده از امکانات آموزشی و پشتیبانی آموزشی موجود منطبق بر استانداردهای آموزشی فنی و پروازی صنعت بالگردی مورد تایید هواپیمایی کشوری و مدیریت استاندارد پرواز هوانیروز است.

از جمله قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان این رشته، عیب‌یابی و تعمیر و انجام بازدیدهای فنی در سطح رده سازمانی سیستم­‌های ارتباط و ناوبری بالگرد، شناخت فناوری‌های نوین سیستم‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد (مانند جی.پی‌.اس و ضبط راکال و …)، اجرای مقررات ایمنی فردی و کارگاهی، رعایت استانداردها، سوابق، آیین‌نامه‌ها و فرم‌ها است. دانش‌آموختگان این رشته می‌توانند به عنوان کاردان فنی سیستم‌­های ارتباطی بالگرد و کاردان فنی سیستم­‌های ناوبری بالگرد مشغول به کار شوند.

برخی از دروس تخصصی دوره کاردانی فنی سیستم­‌های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد شامل کاربرد سیستم‌های اتوماتیک و حفظ تعادل پرواز، پرواز اتوماتیک بالگرد، عیب‌یابی و رفع عیب سیستم‌های ارتباط و ناوبری بالگرد، سیستم‌های ارتباط هوایی بالگرد آموزش در محیط کار دوره، مشتمل بر 512 ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی خواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *